W środę, 22 czerwca br. podczas uroczystej gali firma Connect Sp z o.o. została uhonorowana prestiżową nagrodą Lider Regionu 2022 – dla najbardziej aktywnych firm, instytucji i samorządów z Podkarpacia.

Firma Connect Sp. z o.o. została laureatem nagrody INNOWATOR Podkarpacia za proekologiczne rozwiązanie: „Biodegradowalna taśma spinająca”.

Uczestników finałowej gali przywitał redaktor naczelny „Nowin” Arkadiusz Rogowski.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, mówiła o wzrastającym potencjale regionu. Jak zauważyła, praca lokalnych liderów wpływa na pozycję województwa w wielu dziedzinach.

Firma Connect z Sokołowa Małopolskiego działa w branży chemicznej. Od 1986 roku zajmuje się z powodzeniem przetwórstwem tworzyw sztucznych. Głównym produktem tej spółki jest taśma polipropylenowa do pakowania. Warto pamiętać, że był to pierwszy zakład (w ówczesnym woj. rzeszowskim) produkujący tego rodzaju taśmę w Polsce.

A teraz zobaczmy, za co jest ta nagroda?
Produkowana przez Connect Sp. z o.o. taśma jest innowacyjnym produktem opakowaniowym. Powstaje na bazie „zwykłego” polipropylenu (czyli plastiku) i w dodatku opartego na PLA, czyli na tworzywie produkowanym z surowców naturalnych, np. kukurydzy). Dodatek ten został opatentowany przez Connect Sp. z o.o., a powoduje biodegradowalność, przy jednoczesnej możliwości ponownego przerobienia – recyklingu – odpadu taśmy na pełnowartościowy produkt.


Dziękujemy za to wyróżnienie, jesteśmy z niego dumni. Takie nagrody dodają jeszcze większej siły do realizacji wyznaczonych celów jakie stawiamy sobie każdego dnia.